looye kwekers logo

Historia

geschiedenis 650

 

Looije jest firmą rodzinną, którą w 1946 roku założył J.M. Looije, ojciec obecnego dyrektora Josa Looije. Firma rozpoczęła działalność jako gospodarstwo uprawiające wiele różnych warzyw. W latach siedemdziesiątych ubiegłego wieku do firmy dołączył najstarszy syn, Jos Looije. Przedsiębiorstwo zaczęło wówczas specjalizować się w uprawie pomidorów. Nieco później pracę tu rozpoczął drugi syn – Vincent Looije. Od 1992 roku firma zaczęła koncentrować się na uprawie pomidorów koktajlowych. W 2000 roku poszerzono asortyment o pomidory koktajlowe na gałązce.

Od 1997 roku firma ma trzech właścicieli: 16% udziałów posiada Vincent Looije, a pozostałe udziały są rozdzielone równo między Josem Looije a jego żoną Annie Beekenkamp.

Oprócz uprawy pomidorów firma Looije zajmuje się również pozostałymi etapami łańcucha dostaw. Chodzi tu zarówno o sortowanie, jak i o pakowanie produktów. W 2003 roku zajęliśmy się bezpośrednią sprzedażą naszych pomidorów. Wcześniej sprzedaż odbywała się najpierw na giełdzie, a potem za pośrednictwem stowarzyszeń producentów.monster1

Sprzedaż bezpośrednią postrzegamy jako ważny element naszej działalności. W ten sposób mamy najbliższy kontakt z otoczeniem i najlepiej poznajemy potrzeby konsumentów. Wszystko to robimy przecież dla klientów i naszych partnerów.

W 2005 roku skoncentrowaliśmy się bardziej na pomidorkach smakowych. Od tego czasu jest to główny punkt skupienia naszej firmy.